Wycieczka w Kotlinę Kłodzką, okolice Wałbrzycha i do Wrocławia pozwala zgłębić tajniki pozyskiwania złota, obejrzeć skalne grzyby i maczugi w Górach Sowich oraz w Skalnym Mieście, pospacerować po uzdrowiskach w Dusznikach i Kudowie, odwiedzić zamek w Książu, zobaczyć sztolnie w Osówce oraz kościół Pokoju i starówkę w Świdnicy. Umożliwia wybranie się na cały dzień do stolicy Czech – Pragi oraz w pigułce zwiedzić Wrocław wraz z Panoramą Racławicką.

Ramowy program wycieczki

1 dzień – wyjazd z Warszawy lub najbliższych okolic ok. godz. 5:30 i przejazd Kotlinę Kłodzką do Złotego Stoku, zapoznanie z Podziemną Trasą Turystyczną. W jej skład wchodzi zwiedzanie „Sztolni Gertruda” (część muzealna), „Chodnik Śmierci”, spotkanie z Gnomem w Chodniku Śmierci oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Dodatkowo podziemny spływ łodzią, płukanie złota oraz bicie pamiątkowych monet. Po zwiedzaniu przejazd w miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, czas do dyspozycji własnej, nocleg.

2 dzień – o godz. 8:00 śniadanie + suchy prowiant na drogę, spotkanie z przewodnikiem, następnie przejazd autokarem przez Wambierzyce (Sanktuarium Maryjne) do miejscowości Duszniki-Zdrój, spacer po parku Zdrojowym. Z Dusznik przejazd do Kaplicy Czaszek w Czermnej, której ściany malutkiego pomieszczenia wypełniają 3 tysiące czaszek i dwa anioły apokalipsy. Następnie przejazd Drogą Stu Zakrętów do Błędnych Skał, noszących miano „kamiennego miasta”. Jest to zespół bloków skalnych na wysokości 853 m n.p.m, tworzący malowniczy labirynt. Ostatni punkt programu to Karłów i stąd piesze wejście na Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt w Górach Stołowych. Po zejściu powrót do ośrodka, obiad ok. godz. 18:00-19:00, czas do dyspozycji własnej, nocleg.

3 dzień – o godz. 8:00 śniadanie + suchy prowiant na drogę, spotkanie z przewodnikiem, następnie przejazd autokarem do Czech. Tu proponujemy zwiedzić Adrszpaskie Skalne Miasto lub Teplickie Skalne Miasto, ew. można połączyć te dwa miejsca w jedną długą wycieczkę. Na terenie Adrszpaskiego Skalnego Miasta można jeszcze skorzystać z krótkiego rejsu łódkami po jeziorze górskim. Po zwiedzaniu powrót do ośrodka, obiad ok. godz. 18:00-19:00, czas do dyspozycji własnej, nocleg.

4 dzień – o godz. 8:00 śniadanie, przejazd autokarem na Zamek Książ, zwiedzanie trasy „OD PIASTÓW DO TAJEMNIC II WOJNY ŚWIATOWEJ”. Po zwiedzaniu przejazd do Świdnicy – zwiedzanie Kościoła Pokoju, powrót do ośrodka, ok. godz. 15:00 obiad. Po obiedzie przejazd do Osówki – podziemne miasto, największa i najbardziej rozbudowana kwatera Hitlera na Dolnym Śląsku. Późnym popołudniem powrót do ośrodka, kolacja, czas do dyspozycji własnej, nocleg.

5 dzień – o godz. 7:00 śniadanie + suchy prowiant na drogę, następnie wyjazd z ośrodka i przejazd do Wrocławia, zwiedzanie Panoramy Racławickiej, spotkanie z przewodnikiem i krótki spacer po Ostrowiu Tumskim i Starym Mieście. Po zwiedzaniu, ok. godz. 14:00 wyjazd z Wrocławia i powrót w miejsce wyjazdu w godz. 21:00 – 22:00.

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie na wycieczce w Kotlinę Kłodzką realizujemy w różnych miejscach w zależności od terminu i zapotrzebowania grupy. Korzystamy ze sprawdzonych obiektów w Zieleńcu, Karłowie, Kudowie Zdroju, Dusznikach i innych.

Uwaga:

Powyższy program jest tylko naszą propozycją. Kolejność zwiedzania poszczególnych punktów programu może ulec zmianie w zależności od zapotrzebowania danej grupy, warunków pogodowych i predyspozycji uczestników – po konsultacji z przewodnikiem.

Orientacyjne cyny na dzień 09.03.2020 roku:

 25-29 os. + 2 os. opieki30-35 os. + 2 os. opieki36-39 os. + 3 os. opieki40-45 os. + 3 os. opieki
Wycieczka 4-dniowa620,00 zł.560,00 zł.510,00 zł.485,00 zł.
Wycieczka 5-dniowa795,00 zł.725,00 zł.655,00 zł.630,00 zł.

Cena zawiera

  • przejazd autokarem – autokar wraz z opłatami za parkingi przez cały czas do dyspozycji grupy,
  • zakwaterowanie i wyżywienie zgodnie z programem imprezy,
  • rezerwacje do zwiedzanych miejsc, opiekę przewodnika górskiego przez 2 dni (wyc. 4-dniowa) lub 3 dni (wyc. 5-dniowa),
  • opiekę przewodnika miejscowego we Wrocławiu,
  • ubezpieczenie NW (10.000 PLN/os.)

Koszt dodatkowy:

  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,
  • opcjonalnie obiad ostatniego dnia – ok. 20 zł/os.

PROPOZYCJA PROGRAMÓW OPCJONALNYCH

W zależności od wieku uczestników w grupie, zainteresowań, predyspozycji i tematyki, w/w program można zmodyfikować o dodatkowe zajęcia integracyjne lub też ew. inny program turystyczno – krajoznawczy:

Program pierwszego dnia może zostać zastąpiony następującym wariantem:
Wyjazd o godz. 5.30 i przejazd do Kłodzka, spotkanie z przewodnikiem, omówienie programu i zwiedzanie wybranych miejsc: twierdza główna, średniowieczny most gotycki, muzeum ziemi kłodzkiej, podziemna trasa turystyczna (bilet ulgowy 14.00 zł/os.). Po zwiedzaniu przejazd w miejsce zakwaterowania – Centrum Konferencji i Rekreacji Geovita w Jugowicach, obiadokolacja, czas do dyspozycji własnej, nocleg.

Program czwartego dnia może zostać zastąpiony następującym wariantem:
o godz. 8.00 śniadanie, zajęcia sportowo rekreacyjne: most linowy, zjazd po linie, drabinka alpinistyczna, ok. godz. 13:30 obiad. Po obiedzie zjazd tyrolski oraz szkolenie i start w zawodach na orientację. Po zajęciach, kolacja, czas do dyspozycji własnej, nocleg. Koszt zajęć sportowo – rekreacyjnych: 43,05 zł/os. Zajęcia prowadzone są przez grupę instruktorów firmy Eksploris.

Istnieje również możliwość zorganizowania całodniowej wycieczki do Pragi. Koszt takiego wyjazdu wynosi 1.600,00 zł/grupa + opłaty związane z realizacją programu (przejazd metrem i ew. bilety wstępów do zwiedzanych miejsc).