Rowerem wzdłuż rzeki Bug

Na najbliższą sobotę mamy dla Was ciekawą propozycję wyprawy rowerem wzdłuż rzeki Bug z Serocka do Wyszkowa. Trasa liczy ok. 38 kilometrów i prowadzi drogami oraz  bezdrożami malowniczych okolic położonych nad rzeką Bug. Na spokojny przejazd tej trasy rowerem z możliwością zatrzymania się w ciekawych miejscach należy przeznaczyć ok. 5 godzin. Po drodze oczywiście przewidziane jest ognisko z pieczeniem kiełbasek i gorąca herbata lub kawa.

Spotykamy się w Warszawie na Placu Bankowym o godz. 7:30, pakujemy rowery, plecaki i z tego miejsca jedziemy busem do Serocka. W Serocku rozpoczynamy naszą wyprawę rowerem wzdłuż Bugu. Ulicą Pułtuską jedziemy na północ w kierunku Wierzbicy. Na rondzie skręcamy w prawo i jedziemy mostem przez rzekę Narew. Za mostem kierujemy się w ulicę Serocką, która doprowadzi nas do miejscowości Kania Nowa. Widoczny jest tu pejzaż Zalewu Zegrzyńskiego. Przed 1963 rokiem miejsce to wyglądało zupełnie inaczej. Na dnie dzisiejszego jeziora leżały wsie i pola uprawne.

Dalej ulicą Nadbużańską i Sosnową docieramy do Popowa Kościelnego. Popowo, które niegdyś wchodziło w skład kościelnych latyfundiów, po utworzeniu Zalewu Zegrzyńskiego przekształciło się w miejscowość letniskową. Jedną z pozostałości dawnej kościelno-kupieckiej historii miejscowości jest kościół z pocz. XX w., budynek dawnej XIX karczmy oraz neogotycki pałacyk z XVIII wieku. Jadąc dalej prosto drogą asfaltową, mijamy Janki i po ok. 2 kilometrach dojeżdżamy do drewnianego kościoła św, Stanisława Biskupa w Barcicach. Jest to zabytek klasy 0. Kościół z XVIII w. przetrwał bez pożaru i innych zniszczeń trzy powstania i dwie wojny światowe.

Spod kościoła w Barcicach jedziemy prosto do krzyża przy drodze kierując się na Jasieniec. Dalsza trasa wiedzie leśnymi, malowniczymi ścieżkami, czasem błotnistymi. W lesie należy trzymać się oznaczeń szlaku turystycznego, który wyprowadzi nas do zabudowań Gulczewa. Mijając Gulczewo kierujemy się  do Rybna, gdzie dalej prosto jedziemy do Rybienka. Znajduje się tu odnowiony pałac biskupa Stefana Giedroycia zbudowany w stylu neoklasycystycznym pod koniec XVIII wieku. Pałac był salonem literackim, w którym często zbierali się pisarze i poeci, nazwani później Cyganerią Warszawską.

Z Rybienka wjeżdżamy już na przedmieścia Wyszkowa, przejeżdżamy przez tory kolejowe, mijamy park imienia Wazy i dojeżdżamy do ronda. Dalej kierujemy się ulicą Białostocką do Łącznej. Zjeżdżamy jeszcze w polną ścieżkę i docieramy nad samą rzekę Bug. Naszą wyprawę rowerową kończymy przy ulicy Bohaterów Armii Krajowej. Będąc w Wyszkowie warto jest obejrzeć obelisk Wazów z XVI wieku oraz kościół św. Idziego Opata z XVIII w. Z Wyszkowa po zapakowaniu rowerów na przyczepkę do Warszawy wracamy busem.

Mapa wyprawy rowerem wzdłuż rzeki Bug

Kosz wyprawy wynosi 150,00 zł/os. Ilość miejsc ograniczona do max. 8 osób.

W cenie zapewniamy: rowery (istnieje możliwość zabrania własnego roweru), transport rowerów w przyczepce, transport osób busem, mapki trasy rowerowej, ognisko z kiełbaskami i gorącą herbatą lub kawą, ubezpieczenie NNW na kwotę 10.000 PLN.

Pin It

Brak możliwości komentowania.