Wycieczka do Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Puław to idealna propozycja jednodniowego wypadu z Warszawy dedykowana grupom zorganizowanym oraz osobom indywidualnym. Oferując wyjazd do Kazimierza Dolnego nad Wisłą i okolic proponujemy obejrzeć kazimierzowski rynek wraz z farą i ruinami zamku, wspiąć się na Górę Trzech Krzyży, pospacerować po wąwozach lessowych, napić się wody ze Źródła Miłości w Nałęczowie oraz zwiedzić pałac i park w Puławach.

Ramowy program wycieczki:

godz. 7:00 – 10:00 wyjazd z Warszawy lub najbliższych okolic autokarem lub busem (w zależności od ilości osób) i przejazd do Nałęczowa.

Nałęczów to miasteczko uzdrowiskowe w którym leczy się serce, nerwy i poprawia samopoczucie. Działa tu kilka sanatoriów, w tym jedno specjalizujące się w kardiologii, do którego przyjeżdżają pacjenci po transplantacji serca. Niegdyś bywali tu pisarze: Bolesław Prus, Stefan Żeromski, Henryk Sienkiewicz, a także malarz Michał. E. Andriolli.

godz. 10:00 – 11:30 spacer po parku Zdrojowym oraz smakowanie wody obfitującej w magnez, potas i wapń. Woda ze Źródła Miłości podobno kojąco działa na ciało i duszę.

godz. 11:30 – 12:00 przejazd do Kazimierza Dolnego.

Niegdyś mała miejscowość położona na szlaku handlowym z południa na północ Polski, dziś bardzo często odwiedzane miasteczko przez turystów z całego świata. Złoty wiek dla Kazimierza rozpoczął się w czasach Jagiellonów i trwał aż do połowy XVII wieku. Na nabrzeżu rzeki Wisły zbudowano wówczas port i około 60 spichlerzy. Czasy świetności zakończył potop szwedzki. Po I wojnie światowej podupadłą mieściną zainteresowali się artyści. W 1923 roku Tadeusz Pruszkowski, profesor Szkoły Sztuk Pięknych w Warszawie, zorganizował tu pierwszy plener malarski i rozpoczął się okres wielkiej popularności Kazimierza Dolnego w środowisku artystycznym, który trwa do dziś.

godz. 12:00 – 16:00 spacer po renesansowym rynku kazimierzowskim z możliwością zwiedzenia kościoła pw. św. Jana Chrzciciela i Bartłomieja, wspinaczka do zamku i na górę Trzech Krzyży,  wędrówka do jednego z wąwozów oraz chwila czasu na zakupy pamiątkowe i ew. obiad.

godz. 16:00 – 16:30 przejazd do Puław.

Puławy to dawna siedziba Lubomirskich, Sieniawskich i Czartoryskich, znaczący ośrodek intelektualny w okresie polskiego oświecenia. W Puławach znajduje się pięknie urządzony park w stylu angielskim.

godz. 16:30 – 18:00 spacer po parku z uwzględnieniem pałacu Czartoryskich, Świątyni Sybilli oraz Domku Gotyckiego.

godz. 18:00 – 21:00 przejazd autokarem lub busem do Warszawy, zakończenie wycieczki.

Koszt wycieczki:

20-25 os. 26-29 os. 30-35 os. 36-39 os. 40-45 os.
135,00 zł/os. 115,00 zł/os. 90,00 zł/os. 80,00 zł/os. 75,00 zł/os.

W przypadku małych grup od 6 do 20 osób i grup rodzinnych kalkulację przedstawiamy zawsze indywidualnie.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem turystycznym lub busem
  • realizację programu pod opieką przewodnika terenowego
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
  • bezpłatne miejsca dla opieki
  • ubezpieczenie NNW na kwotę 10.000 PLN w Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • kosztów związanych z ew. obiadem lub dodatkowym posiłkiem na trasie wycieczki