Spływy kajakowe – nasza oferta

Przez wiele lat spływy kajakowe kojarzyły się z latem i Mazurami, a to dlatego, że znajduje się tam rozreklamowana i jedna z ładniejszych rzek w Polsce – Krutynia. Obecnie nad każdą większą lub mniejszą rzeką zlokalizowane są liczne przystanie kajakowe oferujące swoje usługi i trasy spływów. My pragniemy zaprosić Państwa na spływy kajakowe po Mazowszu i Ziemii Łódzkiej; na niezwykle urokliwą i malowniczą rzekę Wkrę, na środkowy odcinek Wisły z wysokimi klifowymi brzegami, na ciekawą i atrakcyjną Narew, na trudną, wymagającą, ale dającą dużo satysfakcji Rawkę. Oferujemy Państwu możliwość wypożyczenia i dowiezienia sprzętu w dowolne miejsce. Służymy pomocą w doborze rzeki, jak i również odpowiednim zaplanowaniu spływu kajakowego. Poniżej kilka naszych propozycji.

Spływy kajakowe rzeką Wkrą

Szlak kajakowy rzeki Wkry liczy 218 km i rozpoczyna się w Działdowie, a kończy w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie rzeka uchodzi do Narwi. Rzeka przepływa przez Lubowidz, Bieżuń, Strzegowo, Glinojeck, Sochocin, Joniec i Pomiechówek. Jest rzeką niezwykle urokliwą i przede wszystkim czystą, idealnie nadającą się na jednodniowe spływy kajakowe, jak i wielodniowe wypady pod namiot. Poniżej proponujemy kilka urozmaiconych tras kajakowych:

  • Glinojeck – Dziektarzewo – jest to jedna z najładniejszych tras kajakowych na całej Wkrze o długości niespełna 15 km. Na pokonanie tego odcinka należy przeznaczyć ok. 4-5 godzin.
  • Joniec – Pomiechówek – trasa liczy 26 km i przeznaczona jest dla wytrawnych i wytrzymałych kajkarzy, którzy chcą spędzić cały dzień nad wodą i poznać walory rzeki. W zależności od pory roku na przepłynięcie całego odcinka należy zarezerwować sobie ok. 6-8 godzin.
  • Borkowo – Pomiechówek – najbardziej oblegani 16 kilometrowy odcinek Wkry. W upalne wakacyjne weekendy płyie tędy kajak za kajakiem. Warto podkreślić, że jest to też bardzo malowniczy odcinek na pokonanie którego należy przeznaczyć ok. 5 godzin.

Spływy kajakowe rzeką Wisłą

Królowa polskich rzek, płynąca naturalnym swoim dzikim korytem, bardzo często nazywana „Ostatnią dziką rzeką Europy”. Szlak kajakowy Wisły jest nadzwyczaj interesujący ze względu na jej specyficzny krajobraz. Szeroko rozlana, w brzegach obramowanych zielenią, obfitująca w piaszczyste plaże, stwarza dobre warunki dla turystyki wodnej. Specjalnie malowniczo krajobraz Wisły prezentuje się w jej trzech przełomach; gdy toczy swe wody w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, przez Wyżynę Lubelską oraz przez morenowe wzniesienia pojezierzy północnych. Na ziemiach Mazowsza rozlewa się szeroko, płynie w odnogach, łachach, w korycie jej są malownicze wyspy i kępy. My oferujemy Państwu możliwość poznania tej rzeki z kajaka na docinku od Warszawy, aż do Płocka, ale nie tylko…

  • Warszawa – Modlin Twierdza