Zimowiska, obozy narciarskie i snowboardowe

Latem proponujemy wyjazdy wakacyjne, natomiast w terminie ferii zapraszamy na zimowiska, obozy narciarskie i snowboardowe oraz obozy tematycznie nie związane ze śniegiem i nartami. Późna jesień to pora roku, gdy zarówno rodzice, jak i dzieci zastanawiają się nad interesującym wykorzystaniem zimowej przerwy w nauce. Zorganizowane wyjazdy zimowe dla dzieci i młodzieży cieszą się coraz większym zainteresowaniem, szczególnie wśród rodziców, którzy chcą zainteresować swoje dzieci nartami i snowboardem. بايرن ميونخ دوري ابطال اوروبا Koniec listopada i początek grudnia to bardzo dobry okres, by zaplanować i zarezerwować sobie taki wyjazd.

Od 2003 roku ferie zimowe zostały podzielone czasowo. هازارد 2024 W jednym – dwutygodniowym okresie na zimowy wypoczynek wyjeżdżają zawsze dzieci z tych samych 3-4 województw. Każdego jednak roku jest to inny termin, wcześniej ustalany przez Ministra Edukacji Narodowej. Kilkanaście lat temu rodzice, nauczyciele, właściciele pensjonatów i sami uczniowie  utyskiwali na tłok w pociągach, pensjonatach i na stokach narciarskich. W 2003 roku decyzją ministra edukacji w porozumieniu z kuratorami i wojewodami podzielono terminy ferii w zależności od województwa. Wszystko wskazuje na to, że przyjęte rozwiązanie przynosi zamierzony cel – tłok jest mniejszy, a w  efekcie zimowe wakacje spędza się milej.

W tym roku szkolnym podział terminów na poszczególne województwa jest następujący:

  • 14 stycznia – 27 stycznia (kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie)
  • 21 stycznia – 3 lutego (podlaskie, warmińsko-mazurskie)
  • 28 stycznia – 10 lutego (dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie)
  • 11 lutego – 24 lutego (lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie)

W ciągu kilkunastu lat oferta wyjazdów na obozy zimowe znacznie się rozrosła. Już tylko nieprzyjemnym wspomnieniem są monotonne i nieraz nudne zajęcia różniące się w praktyce jedynie miejscem wyjazdu. Obecnie różni organizatorzy, jak i również my stawiamy na aktywny wypoczynek połączony z odrobiną nauki w zupełnie innym wydaniu, niż ta w szkole. Na naszych zimowiskach dzieci i młodzież, uczą się i doskonalą jazdę na nartach i snowboardzie, uczestniczą w kursach językowych, a zmieniając środowisko poznają historię i kulturę danego regionu oraz uczestniczą w spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Wszystko to dzieje się pod opieką sprawdzonych i cenionych przez dzieci i młodzież instruktorów i pedagogów, lubianych za swoją postawę, zaangażowanie i niebanalne przekazywanie wiedzy teoretycznej i praktycznej. Zawsze też podkreślamy, że wszystkie oferowane przez nas wyjazdy na zimowiska zgłaszane są do Kuratorium Oświaty i Wychowania.

Pełna oferta wyjazdów na ferie zimowe prezentowana jest na naszej stronie: www.zimowiska.com. Uwzględniając potrzeby dzieci i młodzieży oraz różne terminy ferii zimowych dla poszczególnych województw, przygotowaliśmy ciekawe i atrakcyjne propozycje tematyczne dla każdego z terminów. يورو 2023 Z kilkudziesięciu programów w zależności od potrzeb i zainteresowania uczestników oferujemy: obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska artystyczne, przygodowe oraz sportowe, zimowiska z nauką języków obcych, zimowiska konne, edukacyjne i taneczne. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również zimowiska z rodzicami. Na takich wyjazdach dzieci młodsze czują się bezpieczniej wiedząc, że mama lub tata jest gdzieś w pobliżu.

Pin It

Brak możliwości komentowania.