Wyprawa w Bieszczady

Wyprawa w Bieszczady

Wyprawa w Bieszczady, szczególnie jesienną porą to wisienka na torcie dla tych, którzy kochają te góry i co jakiś czas wracają do Ustrzyk, na Połoniny, do Wetliny, Lutowisk i Cisnej. Kilka lat temu w pewien słoneczny dzień przywędrowaliśmy przez Połoninę Wetlińską do Schroniska Chatka Puchatka. W tym samym czasie do schroniska doszła pewna Para. Przy bufecie zamawiając gorącą herbatę zaczęliśmy z nimi chwilkę rozmawiać. Okazało się, że Ci ludzie są przejazdem i że zawsze, gdy mają jakiś zapas wolnego czasu starają się choć na chwilkę wejść na szlak turystyczny, by zachłysnąć się tym bieszczadzkim świeżym powietrzem, by na chwilę utrwalić sobie w pamięci wspaniałe widoki jakże charakterystycznych gór.

Rozpoczynając w tym roku po dosyć długiej przerwie cykl wypraw pozwalających odkryć piękno naszego kraju, serdecznie zapraszamy na kilkudniową wyprawę w Bieszczady. Startujemy z Warszawy w niedzielę 28.09.2014 roku o godz. 5.00 i jedziemy bezpośrednio do Ustrzyk Górnych. Pierwszego dnia krótki rekonesans z Ustrzyk Górnych czerwonym szlakiem na Połoninę Caryńską i dalej przez Przysłup Caryński na którym stoi nowy budynek schroniska studenckiego „Koliba” do Bereżek i następnie powrót do Ustrzyk. Drugiego dnia Tarnica, Halicz i Wołosate. Trzeci dzień został przeznaczony na Połoninę Wetlińską z Przełęczy Wyżnej do Wetliny. Czwartego dnia na zakończenie Mała i Wielka Rawka. Do Warszawy wracamy 1.10.2014 w godzinach późno wieczornych.

Na obecną chwilę zostały nam jeszcze tylko dwa miejsca wolne. Jedziemy busem 9-osobowym w bardzo kameralnej grupce ludzi, którzy kochają góry. Wyprawa firmowana jest przez Biuro Turystyczne ZLOT, które od wielu lat zajmuje się organizacją turystyki aktywnej. Biuro zapewnia transport, ubezpieczenie, zakwaterowanie i realizację programu. Koszt dodatkowy to wyżywienie, które każdy organizuje sobie na wyjścia w góry indywidualnie. Wieczorem wspólne obiady za które taż każdy płaci sam za siebie w miejscowych restauracjach przy których wspomina się najbardziej zapamiętane przedziwne sytuację z wypraw indywidualnych i grupowych.

Jeżeli ktoś z Was nie może wyjechać teraz, to zapraszamy innym razem lub na inne nasze wyprawy o których będziemy informować na bieżąco. Wszystkie wyprawy staramy się organizować w małych, kameralnych grupkach do max 8 osób, więc jeżeli tylko uda Wam się zorganizować taką grupkę i będziecie chcieli wyjechać na wyprawę w Bieszczady w swoim terminie, to wystarczy jeden telefon i temat załatwiony. Zapraszamy szczególnie rodziny, ponieważ takie wyjazdy bardzo integrują. Dane do nas zamieszczone są w dziale kontakt.

Pin It

Brak możliwości komentowania.