Wypożyczalnia kajaków i rowerów

Nasza wypożyczalnia kajaków i rowerów zlokalizowana jest w miejscowości Łomna – między Puszczą Kampinoską, a rzeką Wisłą, 25 kilometrów od centrum Warszawy i tylko 13 kilometrów od Metra Młociny. Niedoceniana pod względem potencjału turystycznego przez miejscowe władze wieś Łomna jest idealnym miejscem bazowym na wszelkiego typu wypady rowerowe i kajakowe. Liczne szlaki rowerowe poprowadzone przez Kampinoski Park Narodowy oraz drogi i dróżki biegnące przez okoliczne miejscowości, a także bardzo malownicze rzeki Mazowsza takie jak Wkra, Narew, Wisła, Bzura, Świder i inne zachęcają do uprawiania turystyki aktywnej nie tylko wakacyjną porą i nie tylko w weekendy. Nowoczesne Muzeum w Palmirach, liczne forty i umocnienia, cała Twierdza Modlin oraz inne zabytki, a przede wszystkim przyroda otaczająca te tereny, to miejsca, które zachęcają do odwiedzania, do poszukiwania przygód i do zrelaksowania się.

Bazując na naszym doświadczeniu przy organizacji wypraw rowerowych w kraju i zagranicą poszerzyliśmy naszą ofertę o stacjonarną i mobilną wypożyczalnię rowerów. Rowery  wypożyczamy na miejscu w Łomnie, w siedzibie naszego biura lub na życzenie dowozimy i odbieramy rowery z każdego miejsca, które wskazują nasi klienci. Proponujemy trasy rowerowe po Puszczy Kampinoskiej, do Nowego Dworu Mazowieckiego i dalej przez Modlin Twierdzę do Zakroczymia i z powrotem, a także dłuższe i krótsze trasy po okolicznych miejscowościach, nad jeziora w Łomnie, czy też nad Wisłę. Bardzo często zdarza się, że sami organizujemy wyprawy rowerowe w różne ciekawe zakątki Mazowsza i nie tylko, wtedy też rowery nasze wozimy ze sobą. Z chęcią doradzamy jaki interesujący szlak wybrać wybrać, biorąc pod uwagę Państwa możliwości, oczekiwania oraz pogodę.

Wypożyczalnia kajaków powstała w oparciu o pasję właściciela biura, który od dzieciństwa związany był i jest z wodą. Spływy kajakowe są przeżyciem wyjątkowym, niecodziennym, być może dlatego, że przyzwyczajeni do życia na lądzie – na wodzie przenosimy się w zupełnie inny świat, inne otoczenie, często praktycznie pozbawione śladów ludzkiej ingerencji. W niektórych przypadkach tylko z wody możemy dostrzec pewne rzeczy, tylko z wody możemy dotrzeć do niektórych miejsc, jakim np. jest Spichlerz Zbożowy Jana Jakuba Gaja w Modlinie. Nasza wypożyczalnia kajaków działa mobilnie. Wiemy, że Ci którzy połknęli bakcyla kajakarstwa lubią poznawać nowe trasy spływów na różnych rzekach i jeziorach, dlatego też dlatego nasze kajaki wozimy tam, gdzie jest potrzeba zorganizowania spływu kajakowego lub wypożyczenia kajaków. Najczęściej są to rzeki Mazowsza: Wkra, Liwiec, Pilica, Świder, Wisła, Bzura, Narew, Skrwa, Orzyc, Jeziorka i Radomka.

Wypożyczalnia kajaków i rowerów prowadzona przez naszą firmę czynna jest cały rok. Wystarczy zadzwonić lub wysłać do nas e-maila i zarezerwować sobie odpowiedni sprzęt. Jesteśmy po to, by urzeczywistniać Państwa marzenia w zakresie aktywnego spędzania wolnego czasu. Jeżeli macie jakieś ciekawe, czasem nietypowe, a nawet szalone pomysły – dzwońcie! W miarę możliwości i oczywiście zdrowego rozsądku staramy się realizować wszelkie wyzwania. Kiedyś bardzo dawno temu na trampingu rowerowym do Wiednia jeden z uczestników rzucił pomysł, by zorganizować wypad do Norwegi, na drugi rok jeździliśmy rowerami po fiordach. Inny kolega zaproponował Marsz Śledzia z kajakami i w lipcu ubiegłego roku płynęliśmy przez Zatokę Pucką, później maszerowali Rewą Mew. Marzenia są po to, by je realizować! My jesteśmy po ty, by pomóc Państwu je wypełniać.

 

Pin It

Brak możliwości komentowania.