Wycieczka na Suwalszczyznę

Wycieczka na Suwalszczyznę pozwala na odkrycie i poznanie jednego z ciekawszych zakątków naszego kraju – krainy jezior oraz obszaru nieskażonej przyrody, chronionej w Wigierskim Parku Narodowym i w prawdziwym muzeum form polodowcowych – Suwalskim Parku Krajobrazowym. Augustów, Dowspuda, Stara Hańcza, Suwałki, Wigry i Sejny to  jedne z nielicznych miejsc, które znajdują się w programie naszej wycieczki na Suwalszczyznę. Będzie też możliwość wspiąć się na Górę Cisową, zejść nad brzeg – najgłębszego w Polsce Jeziora Hancza oraz zobaczyć jak działa jedna z wielu na szlaku Kanału Augustowskiego śluz. Grupy lubiące aktywnie spędzać czas będą mogły uczestniczyć w spływie kajakowym Czarną Hańczą lub Rospudą.

Ramowy program wycieczki:

1 dzień – wyjazd z Warszawy lub najbliższych okolic o godz. 7:30 i przejazd do Nowogrodu, znajduje się tu Skansen Kurpiowski przepięknie położony nad rzeką Narew. Na powierzchni około 3,5 ha ustawiono 23 zabytkowe budynki drewniane oraz kilkadziesiąt obiektów tzw. małej architektury: bramy, kapliczki, studnie, bróg itp. Z Nowogrodu przejazd do Augustowa, tu spacer po historycznym centrum Rynku Zygmunta Augusta z możliwością wejścia do bazyliki mniejszej – kościoła Najświętszego Serca Jezusa oraz wizyta w Muzeum Kanału Augustowskiego i spacer nad śluzę znajdującą się przy ul. 29 Listopada.

Po zwiedzaniu przejazd w miejsce zakwaterowania do bardzo ładnie położonego nad jeziorem Necko Pensjonatu U Marianny, zakwaterowanie, obiadokolacja, spacer po najbliższej okolicy, nocleg.

Zakwaterowanie:
Pensjonat „U Marianny”, ul. Rajgrodzka 98, 16-300 Augustów, tel. 87 6431247, kom. 507 038 071

2 dzień – o godz. 8:00 śniadanie, przejazd autokarem do Dowspudy, znajduje się tu neogotycki zespół pałacowy wzniesiony nad brzegiem Rospudy w latach 1820-1825. Z Dowspudy przejazd do Puszczy Romnickiej, gdzie nad doliną rzeki Błędzianki górują największe w Polsce wiadukty. Są one pozostałością dawnej linii kolejowej, która niegdyś miała duże znaczenie strategiczne. Przejazd pośród malowniczych wzniesień morenowych przez Żytkiejmy, Wiżajny do Starej Hańczy – najgłębsze jezioro w Polsce – Hańcza i dalej na Górę Cisową, skąd roztacza się wspaniały widok na najbliższą okolicę. Ostatnim punktem programu jest krótki spacer po starówce – historycznym centrum Suwałk. Późnym popołudniem powrót do pensjonatu, obiadokolacja, czas do dyspozycji własnej, nocleg.

3 dzień – o godz. 8:00 śniadanie, przejazd autokarem do Sejn, spacer wokół XIX – wiecznej zabudowy rynku z możliwością odwiedzenia Muzeum Ziemi Sejnejskiej, bazyliki mniejszej Nawiedzenia NMP oraz neoklasycystycznej synagogi. Z Sejn przejazd nad Wigry do najpiękniejszego i najcenniejszego zabytku Suwalszczyzny – Klasztoru Kamedułów. Po zwiedzaniu klasztoru przejazd malowniczą drogą do Muzeum Wigier usytuowanego w miejscowości Stary Folwark. Opcjonalnie tego dnia po południu istnieje możliwość zorganizowania spływu kajakowego Czarną Hańczą – odcinek ok. 10 km (wymagane ukończone 14 lat) lub przejażdżka Wigierską Kolejką Wąskotorową nad brzegiem Jeziora Wigry w cenie. Po zrealizowanym programie powrót do pensjonatu, obiadokolacja, czas do dyspozycji własnej, nocleg.

4 dzień – o godz. 8:30 śniadanie, przejazd autokarem na przystań Żeglugi Augustowskiej, skąd dalej rejs statkiem – Szlakiem Papieskim: Port Augustów – Netta – Jezioro Necko – Rzeka Klonownica – Jezioro Białe – Śluza w Przewięzi – Jezioro Studzieniczne z możliwością wyjścia na ląd – powrót do Portu w Augustowie. Po skończonym rejsie obiad w Augustowie, czas do dyspozycji własnej, następnie powrót do Warszawy lub najbliższych okolic na godz. 19:00-20:00.

Uwaga: Powyższy program jest tylko naszą propozycją. Kolejność zwiedzania poszczególnych punktów programu może ulec zmianie w zależności od zapotrzebowania danej grupy, warunków pogodowych i predyspozycji uczestników – po konsultacji z przewodnikiem.

Cennik wycieczki na 3 dni, w zależności od grupy i ilości osób:

25-29+ 2 os. 30-35 + 2 os. 36-39 + 3 os. 40-45 + 3 os.
Cena dla szkół 425,00 zł. 380,00 zł. 350,00 zł. 330,00 zł.
Cena dla dorosłych 462,00 zł. 424,00 zł. 395,00 zł. 375,00 zł.

Cennik wycieczki na 4 dni, w zależności od grupy i ilości osób:

25-29+ 2 os. 30-35 + 2 os. 36-39 + 3 os. 40-45 + 3 os.
Cena dla szkół 560,00 zł. 510,00 zł. 475,00 zł. 450,00 zł.
Cena dla dorosłych 629,00 zł. 580,00 zł. 545,00 zł. 520,00 zł.
 • przejazd autokarem turystycznym oraz opłaty parkingowe,
 • zakwaterowanie i wyżywienie zgodnie z programem imprezy,
 • rezerwacje do zwiedzanych miejsc,
 • bezpłatne miejsca dla opieki,
 • opieka przewodnika miejscowego zgodnie z programem,
 • ubezpieczenie NW (10.000 PLN/os.)

Koszt dodatkowy – bilety wstępów do zwiedzanych obiektów w zależności od wybranego programu:

 • Skansen Kurpiowski: bilet normalny spacerowy – 6 zł, ulgowy – 3 zł
 • Muzeum Kanału Augustowskiego: bilet normalny – 5 zł, ulgowy – 3 zł
 • Akwedukty w Stańczykach: bilet normalny – 4 zł, ulgowy – 3 zł
 • Muzeum Ziemi Sejnejskiej: bilet normalny – 4 zł, ulgowy – 3 zł
 • Muzeum Wigier: bilet normalny – 10 zł, ulgowy – 5 zł
 • Klasztoru Kamedułów: bilet normalny – 8 zł, ulgowy – 4zł
 • Spływ kajakowy Czarną Hańczą, odcinek ok. 10 km: 35 zł/os.
 • Przejażdżka Wigierską Kolejką Wąskotorową nad brzegiem Jeziora Wigry: 25 zł/os.
 • Rejs statkiem bilet grupowy: 35 zł/os
 • Koszt suchego prowiantu: ok. 15 zł/os

Wycieczka na Suwalszczyznę realizowana jest również przez nasze biuro w mniejszych, kameralnych grupach do 8 osób. Dysponujemy własnymi busami.

Pin It

Brak możliwości komentowania.