Wycieczka w Kotlinę Kłodzką, okolice Wałbrzycha i do Wrocławia

Wycieczka w Kotlinę Kłodzką, okolice Wałbrzycha i do Wrocławia pozwala zgłębić tajniki pozyskiwania złota, obejrzeć skalne grzyby i maczugi w Górach Sowich oraz w Skalnym Mieście, pospacerować po uzdrowiskach w Dusznikach i Kudowie, odwiedzić zamek w Książu, zobaczyć sztolnie w Osówce oraz kościół Pokoju i starówkę w Świdnicy. Umożliwia wybranie się na cały dzień do stolicy Czech – Pragi oraz w pigułce zwiedzić Wrocław wraz z Panoramą Racławicką.

Ramowy program wycieczki:

1 dzień – wyjazd z Warszawy lub najbliższych okolic o godz. 5:30 i przejazd do Złotego Stoku, zapoznanie z Podziemną Trasą Turystyczną. W jej skład wchodzi zwiedzanie „Sztolni Gertruda” (część muzealna), „Chodnik Śmierci”, spotkanie z Gnomem w Chodniku Śmierci oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”, dodatkowo podziemny spływ łodzią, płukanie złota oraz bicie pamiątkowych monet (bilet ulgowy 32.00 zł/os.). Po zwiedzaniu przejazd w miejsce zakwaterowania – Centrum Konferencji i Rekreacji Geovita w Jugowicach, obiadokolacja, czas do dyspozycji własnej, nocleg.

2 dzień – o godz. 8:00 śniadanie + suchy prowiant na drogę, spotkanie z przewodnikiem, następnie przejazd autokarem przez Wambierzyce (Sanktuarium Maryjne) do miejscowości Duszniki-Zdrój, spacer po parku Zdrojowym. Z Dusznik przejazd do Kaplicy Czaszek w Czermnej, której ściany malutkiego pomieszczenia wypełniają 3 tysiące czaszek i dwa anioły apokalipsy (bilet ulgowy 2 zł/os.). Następnie przejazd Drogą Stu Zakrętów do Błędnych Skał, noszących miano „kamiennego miasta”. Jest to zespół bloków skalnych na wysokości 853 m n.p.m, tworzący malowniczy labirynt. Ostatni punkt programu to Karłów i stąd piesze wejście na Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt w Górach Stołowych (bilet ulgowy 3 zł/os). Po zejściu powrót do ośrodka, obiad ok. godz. 18:00-19:00, czas do dyspozycji własnej, nocleg.

3 dzień – o godz. 8:00 śniadanie + suchy prowiant na drogę, spotkanie z przewodnikiem, następnie przejazd autokarem do Czech. Tu można zwiedzić Adrszpaskie Skalne Miasto (35 CZK) lub Teplickie Skalne Miasto (35 CZK), ew. można połączyć te dwa miejsca w jedną długą wycieczkę (70 CZK). Na terenie Adrszpaskiego Skalnego Miasta można jeszcze skorzystać z krótkiego rejsu łódkami po jeziorze górskim (50 CZK). Po zwiedzaniu powrót do ośrodka, obiad ok. godz. 18:00-19:00, czas do dyspozycji własnej, nocleg.

4 dzień – o godz. 8:00 śniadanie, przejazd autokarem na Zamek Książ, zwiedzanie trasy „OD PIASTÓW DO TAJEMNIC II WOJNY ŚWIATOWEJ” (bilet ulgowy 22 zł/os.). Po zwiedzaniu przejazd do Świdnicy na 13:30 – zwiedzanie Kościoła Pokoju (bilet grupowy 5 zł/os.), powrót do ośrodka, ok. godz. 15:00 obiad. Po obiedzie przejazd do Osówki – podziemne miasto, największa i najbardziej rozbudowana kwatera Hitlera na Dolnym Śląsku (trasa historyczna – 60 min, 10 zł/os.). Po zwiedzaniu powrót do ośrodka, kolacja, czas do dyspozycji własnej, nocleg.

5 dzień – o godz. 7:00 śniadanie + suchy prowiant na drogę, następnie wyjazd z ośrodka i przejazd do Wrocławia, zwiedzanie Panoramy Racławickiej (bilet ulgowy 18 zł/os.), spotkanie z przewodnikiem i krótki spacer po Ostrowiu Tumskim i Starym Mieście. Po zwiedzaniu, ok. godz. 14:00 wyjazd z Wrocławia i powrót w miejsce wyjazdu w godz. 21:00 – 22:00.

Zakwaterowanie:
Centrum Konferencji i Rekreacji GEOVITA w Jugowicach, ul. Gazowa 3; 58-321 JUGOWICE, tel. (+48 74) 845 32 69 do 73

Uwaga: Powyższy program jest tylko naszą propozycją. Kolejność zwiedzania poszczególnych punktów programu może ulec zmianie w zależności od zapotrzebowania danej grupy, warunków pogodowych i predyspozycji uczestników – po konsultacji z przewodnikiem.

Poniższa cena zawiera:

25-29 os. + 2 os. opieki 30-35 os. + 2 os. opieki 36-39 os. + 3 os. opieki 40-45 os. + 3 os. opieki
Wycieczka 4-dniowa 620,00 zł. 560,00 zł. 510,00 zł. 485,00 zł.
Wycieczka 5-dniowa 795,00 zł. 725,00 zł. 655,00 zł. 630,00 zł.
  • przejazd autokarem – autokar wraz z opłatami za parkingi przez cały czas do dyspozycji grupy,
  • zakwaterowanie i wyżywienie zgodnie z programem imprezy,
  • rezerwacje do zwiedzanych miejsc, opiekę przewodnika górskiego przez 2 dni (wyc. 4-dniowa) lub 3 dni (wyc. 5-dniowa),
  • opiekę przewodnika miejscowego we Wrocławiu,
  • ubezpieczenie NW (10.000 PLN/os.)

Koszt dodatkowy:

  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,
  • opcjonalnie obiad ostatniego dnia – ok. 20 zł/os.

PROPOZYCJA PROGRAMÓW OPCJONALNYCH

W zależności od wieku uczestników w grupie, zainteresowań, predyspozycji i tematyki, w/w program można zmodyfikować o dodatkowe zajęcia integracyjne lub też ew. inny program turystyczno – krajoznawczy:

Program pierwszego dnia może zostać zastąpiony następującym wariantem:
Wyjazd o godz. 5.30 i przejazd do Kłodzka, spotkanie z przewodnikiem, omówienie programu i zwiedzanie wybranych miejsc: twierdza główna, średniowieczny most gotycki, muzeum ziemi kłodzkiej, podziemna trasa turystyczna (bilet ulgowy 14.00 zł/os.). Po zwiedzaniu przejazd w miejsce zakwaterowania – Centrum Konferencji i Rekreacji Geovita w Jugowicach, obiadokolacja, czas do dyspozycji własnej, nocleg.

Program czwartego dnia może zostać zastąpiony następującym wariantem:
o godz. 8.00 śniadanie, zajęcia sportowo rekreacyjne: most linowy, zjazd po linie, drabinka alpinistyczna, ok. godz. 13:30 obiad. Po obiedzie zjazd tyrolski oraz szkolenie i start w zawodach na orientację. Po zajęciach, kolacja, czas do dyspozycji własnej, nocleg. Koszt zajęć sportowo – rekreacyjnych: 43,05 zł/os. Zajęcia prowadzone są przez grupę instruktorów firmy Eksploris.

Istnieje również możliwość zorganizowania całodniowej wycieczki do Pragi. Koszt takiego wyjazdu wynosi 1.600,00 zł/grupa + opłaty związane z realizacją programu (przejazd metrem i ew. bilety wstępów do zwiedzanych miejsc).

Pin It

One thought on “Wycieczka w Kotlinę Kłodzką, okolice Wałbrzycha i do Wrocławia

  1. Tomasz Ukta 27 marca 2015 at 10:46 - Author

    Z Biurem ZLOT podróżujemy od wielu już lat, jednak uroki Gór Stołowych oraz Skalne Miasto w Czechach wywarły na nas ogromne wrażenie. Pozdrawiamy !