Wycieczka do Oświęcimia i Krakowa

Wycieczka do Oświęcimia i Krakowa adresowana jest głównie dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i osób dorosłych. W czasie II wojny  światowej w Oświęcimiu Hitlerowcy urządzili największy obóz zagłady. Dzisiaj przyjeżdżają tutaj ludzie z całego świata, by zobaczyć miejsce tragedii milionów ofiar. Kraków to miasto starych murów, historii, licznych muzeów, kin i teatrów. Będąc w Krakowie koniecznie trzeba zwiedzić Wawel i Muzeum Książąt Czartoryskich, zobaczyć Ołtarz Wita Stwosza i witraże Wyspiańskiego, przenieść się w czasie do epoki Młodej Polski oraz pospacerować po Plantach lub bulwarach nadwiślańskich.

Ramowy program wycieczki:

1 dzień – wyjazd z Warszawy lub najbliższych okolic o godz. 7:00 i przejazd do Oświęcimia, rezerwacja w muzeum na ogół robiona jest na godz. 14:30. Dla właściwego zapoznania się z Miejscem Pamięci Auschwitz-Birkenau, które stało się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Żydach, Romach i innych mniejszościach niezbędne jest odwiedzenie obu części byłego obozu – zarówno Auschwitz I jak i Auschwitz II-Birkenau. Na pobyt w Auschwitz należy poświęcić ok. 1,5 godz. i co najmniej drugie tyle na poznanie Birkenau. Zwiedzającym są udostępnione tereny i większość obiektów byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz-II Birkenau. Część budynków jest wyłączona ze zwiedzania (m.in. tzw. bloki rezerwatowe, administracja, działy muzealne). Od 1 października 2014 r. uczniowie polskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zwiedzają Miejsce Pamięci Auschwitz zgodnie ze specjalnie opracowanymi programami przygotowanymi przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście – więcej informacji na temat tego programu.

Po zwiedzaniu przejazd w miejsce zakwaterowania do Ośrodka Olimpijskiego „KOLNA” położonego na terenie Bielańsko – Tynieckiego Parku Krajobrazowego w odl. 6 km od centrum. Po przyjeździe do ośrodka – ok. godz. 19:00 obiadokolacja, zakwaterowanie, czas do dyspozycji własnej, w tym możliwość skorzystania z basenu, nocleg.

Zakwaterowanie:
Ośrodek Sportu i Rekreacji KOLNA, ul. Kolna 2; 30-381 Kraków, tel: 12 259 35 40, www.kolna.pl

2 dzień – o godz. 7:30 śniadanie, przejazd do centrum Krakowa, o godz. 9:00 spotkanie z przewodnikiem, następnie zwiedzanie Krakowa w oparciu o wcześniej ustalony program. Biorąc pod uwagę grópy w różnym wieku, jak i również różne potrzeby proponujemy następujące tematy zwiedzania Krakowa:

 • Droga królewska – Plac Matejki, Barbakan, ulica Floriańska, Bazylika Mariacka, jeden z największych zachowanych średniowiecznych rynków europejskich, kościół św. Wojciecha, ulica Grodzka, plac Dominikański i Wszystkich Świętych, Dom Jan Długosza, Wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim i katedrą,
 • Kazimierz żydowski i katolicki – ulica Szeroka, Stara Synagoga, synagoga Na Górce, synagoga Wolfa Poppera oraz bożnica Remuh, cmentarz żydowski, mykwa – budynek dawnej łaźni rytualnej, ul. Józefa, synagoga Izaaka, bożnica Kupa, Plac Wolnica, kościół Bożego Ciała, kościół śś Katarzyny i Małgorzaty, oraz kościół śś Michała Archanioła i Stanisława na Skałce,
 • Kraków dla najmłodszych – legenda o smoku wawelskim, Wawel, Rynek Główny i legenda o hejnale z wieży Kościoła Mariackiego oraz krakowskich gołębiach,  Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza i legenda o żółtej ciżemce, legenda o Nawojce opowiedziana w Collegium Maius oraz legenda o Lajkoniku,
 • Kraków – miasto Karola Wojtyły – Katedra Wawelska, Pałac Biskupów Krakowskich – dziedziniec i okno papieskie, kościół św. Franciszka z Asyżu, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, Rynek Główny i Kościół Mariacki, kościół św. Floriana, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, Cmentarz Rakowicki,
 • Szlak Młodej Polski – Bronowice – Rydlówka, gdzie miało miejsce słynne wesele Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, Plac Jana Matejki, Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kawiarnia Jama Michalika, Bazylika Mariackia, Sukiennice, biograficzne muzea Stanisława Wyspiańskiego i Józefa Mehoffera, kościoła św. Franciszka z Asyżu,
 • Kraków uniwersytecki – spacer po najstarszej dzielnicy uniwersyteckiej, a w niej: Collegium Maius, Collegium Novum, Kościół św. Anny oraz w zależności od czasu inne budowlie związane z Uniwersytetem.

Po zwiedzaniu, o godz. 14:00 obiad w Restauracji „POD SMOCZĄ JAMĄ”, po obiedzie czas do dyspozycji własnej. O godz. 15:45 wyjazd z Krakowa i powrót do Warszawy lub najbliższych okolic na godz. 21:00.

Uwaga: Powyższy program jest tylko naszą propozycją. Kolejność zwiedzania poszczególnych punktów programu może ulec zmianie w zależności od zapotrzebowania danej grupy, warunków pogodowych i predyspozycji uczestników – po konsultacji z przewodnikiem.

Poniższa cena zawiera:

25-29+ 2 os. 30-35 + 2 os. 36-39 + 3 os. 40-45 + 3 os.
Cena dla szkół 360,00 zł. 320,00 zł. 290,00 zł. 270,00 zł.
Cena dla dorosłych 385,00 zł. 345,00 zł. 315,00 zł. 295,00 zł.
 • przejazd autokarem turystycznym oraz opłaty parkingowe,
 • zakwaterowanie (jeden nocleg) i wyżywienie (śniadanie, dwa obiady) zgodnie z programem imprezy,
 • wejście na basen – zgodnie z regulaminem i wytycznymi ośrodka,
 • rezerwacje do zwiedzanych miejsc oraz opłatę za wstęp do Muzeum Auschwitz-Birkenau,
 • bezpłatne miejsca dla opieki,
 • opieka przewodnika miejscowego zgodnie z programem,
 • ubezpieczenie NW (10.000 PLN/os.)

Koszt dodatkowy – bilety wstępów do zwiedzanych obiektów w Krakowie w zależności od wybranego programu:

 • Wawel Komnaty – bilet normalny 20 zł, ulgowy 13 zł,
 • Wawel Skarbiec – bilet normalny 20 zł, ulgowy 13 zł,
 • Wawel Katedra Groby Dzwon – bilet normalny 14 zł, ulgowy 9 zł,
 • Wawel Smocza Jama – bilet 5 zł,
 • Bazylika Mariacka – bilet normalny 12 zł, ulgowy 7 zł,
 • Barbakan – bilet normalny 9 zł, ulgowy 7 zł,
 • Podziemia Rynku – bilet normalny 19 zł, ulgowy 16 zł,
 • Collegium Maius – bilet normalny 14 zł, ulgowy 7 zł,
 • Fabryka Schindlera – bilet normalny 21 zł, ulgowy 18 zł,
 • Muzeum Dziejów i Kultury Żydów, Stara Synagoga – bilet normalny 11 zł, ulgowy 9 zł,
 • Wejściówka Wawel (komnaty i skarbiec)- 55 zł od grupy 30 os., 25 zł od grupy do 9 os.

Wycieczka do Oświęcimia i Krakowa realizowana jest również przez nasze biuro w mniejszych, kameralnych grupach do 8 osób. Dysponujemy własnymi busami.

Pin It

One thought on “Wycieczka do Oświęcimia i Krakowa

 1. Alicja Zielińska 28 października 2015 at 14:29 - Author

  Pragnę podziękować serdecznie za organizację październikowej wycieczki szkolnej do Krakowa i Oświęcimia w moim imieniu i moich uczniów XCIX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Z.Herberta

  Wielokrotnie korzystaliśmy z usług Pana Biura ZLOT i nie zawiedliśmy się. Wędrowaliśmy już razem do Doliny Kłodzkiej, Pragi Czeskiej, Wrocławia, Gdańska. Wycieczki były przygotowane bardzo dobrze merytorycznie i organizacyjnie. Czuliśmy się na nich bezpieczni i w pełni zadbani. Pan Andrzej Świątkowski z dużą troską dbał o każdy aspekt wycieczki, dzięki temu młodzież chętnie w nich uczestniczyła. Stanowiły one ważny elementy edukacyjny i poznawczy.

  Życzę dalszego zapału i sukcesów zawodowych
  Pozdrawiam Alicja Zielińska