Weekendowe spływy kajakowe Biebrzą – wyjazdy z Warszawy

Serdecznie zapraszamy na weekendowe spływy kajakowe Biebrzą, rzeką płynącą przez Biebrzański Park Narodowy – największy park narodowy w Polsce i jeden z większych w Europie. Na naszych spływach kajakowych – szczególnie wiosną i jesienią – macie możliwość pływania w małych, kameralnych grupach, oderwania się od codziennych obowiązków i pełnego obcowania z przyrodą Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Oferta nasza przeznaczona jest dla osób pewnych siebie, lubiących przyrodę, przygodę, wyzwania i czerpiących satysfakcję z aktywnie spędzonego czasu. Wiosenne spływy kajakowe rzeką Biebrzą są wymagające, dlatego też odradzamy tą ofertę wszystkim maruderom. My osobiście od wielu lat pływamy Biebrzą podziwiając rzekę oraz otaczające ją rozległe połacie łąk i torfowisk, które na ogół wiosną zalane są wodą.

Biebrza naszym zdaniem najciekawsza jest wiosną i jesienią. To wtedy odbywają się migracje wielu tysięcy ptaków. Okres ten jest prawdziwym rajem dla miłośników przyrody i fotografii. Nad Bagnami Biebrzańskimi widać ogromne ilości ptaków różnych gatunków, część z nich zatrzymuje się na chwilę, by odpocząć i nabrać siły do dalszej wędrówki, a część zostaje.

Na bazie wieloletniego doświadczenia proponujemy dwa warianty spływów sobotnio-niedzielnych: Sztabin – Dolistowo Stare – Osowiec lub Dolistowo Stare – Osowiec – Brzostowo.

Wariant I – jest wariantem łatwiejszym, mniej wymagającym i liczącym tylko 52 km.

Sobota:

 • godz. 5.00 zbiórka w Warszawie na Torwarze i przejazd do Sztabina.
 • 9.00 – 10.00 – Sztabin, wykupienie biletów do Biebrzańskiego Parku Narodowego, wydanie sprzętu kajakowego, instruktarz, przygotowanie się do spływu.
 • 10.00 – 17.00 spływ kajakowy Biebrzą na odcinku od Sztabina do Dolistowa Starego. Cały odcinek liczy ok. 28 km i na pokonanie tej trasy zazwyczaj wystarcza 6 -7 godzin płynięcia wliczając w to małe przerwy na rozprostowanie kości i obserwację przyrody.
 • 17.00 – 18.00 zakończenie pierwszego odcinka spływu w Dolistowie Starym, przejazd na nocleg, czas do dyspozycji własnej.

Niedziela:

 • godz. 7.00 – 8.30 pobudka, przejazd na dalszy odcinek spływu.
 • 8.30 – 15.30 spływ na odcinku od Dolistowa Starego do Osowca. Odcinek ten jest troszeczkę krótszy, liczy bowiem ok. 24 km. Trasa jest zupełnie inna od poprzedniej.
 • 15.30 – 16.30 zakończenie spływu, krótkie podsumowanie i zdanie sprzętu.
 • 16.30 – 20.30 – przejazd do Warszawy.

Wariant II – jest wariantem trudniejszym, męczącym, ale w pełni dającym satysfakcję z pokonanego 62 km odcinka.

Sobota:

 • godz. 5.00 zbiórka w Warszawie na Torwarze i przejazd do Dolistowa Starego.
 • 9.00 – 10.00 – Dolistowo Stare, wykupienie biletów do Biebrzańskiego Parku Narodowego, wydanie sprzętu kajakowego, instruktarz, przygotowanie się do spływu.
 • 10.00 – 16.00 spływ kajakowy Biebrzą na odcinku od Dolistowa Starego do Osowca. Cały odcinek liczy ok. 24 km.
 • 16.00 – 17.30 zakończenie pierwszego odcinka spływu w Osowcu, przejazd na nocleg, czas do dyspozycji własnej.

Niedziela:

 • godz. 6.00 – 7.30 pobudka, przejazd na dalszy odcinek spływu.
 • 7.30 – 16.30 spływ na odcinku od Osowca do Brzostowa. Odcinek ten liczy 38 km i trzeba go pokonać w ciągu jednego dnia. Na przepłynięcie tego odcinka wymagane jest pozwolenie Biebrzańskiego Parku Narodowego, które za każdym razem w załatwiamy indywidualnie dla danej grupy. Cały odcinek znajduje się na obszarze trzeciego basenu Biebrzańskiego Parku Narodowego. Teren ten jest bogaty pod względem liczby występujących tu gatunków ptaków. Do samego Brzostowa towarzyszą nam niezliczone ilości zakrętów i starorzeczy. W zależności od pory roku, a szczególnie podczas wiosennych roztopów Biebrza tworzy w tym miejscu wielkie rozlewisko przypominające swym wyglądem jezioro.
 • 16.30 – 17.30 zakończenie spływu, krótkie podsumowanie i zdanie sprzętu.
 • 17.30 – 21.30 – przejazd do Warszawy.

Cena weekendowych spływów kajakowych Biebrzą z wyjazdem z Warszawy:

6-7 osób* 10-12 osób** 13-15 os.** 16-18 os.**
Zakwaterowanie: hotel Zbyszko 430,00 zł/os. 380,00 zł/os. 320,00 zł/os. 290,00 zł/os.
pokoje 2 os. z łazienkami, śniadanie, obiadokolacja
Zakwaterowanie: agroturystyka 370,00 zł/os. 320,00 zł/os. 260,00 zł/os. 230,00 zł/os.
pokoje wieloosobowe, łazienki wspólne, bez wyżywienia

Powyższe ceny zawierają: transport mikrobusem 8-osobowym* lub busem 18-osobowym**, zakwaterowanie i ew. wyżywienie w zależności od rodzaju noclegu, kajaki 2-osobowe z wiosłami i kamizelkami asekuracyjnymi, przewóz bagaży, jednego instruktora turystyki kajakowej lub ratownika WOPR, ubezpieczenie NNW na kwotę 10.000 PLN.

Poniżej krótki film z naszych wypraw na Biebrzę:

Uwagi i informacje praktyczne:
Aby skorzystać z naszej oferty, należy stosunkowo wcześniej zarezerwować sobie określony termin. Tylko na podstawie wcześniejszej rezerwacji jesteśmy w stanie wszystko w odpowiedni sposób przygotować. Wyjazdy na spływy kajakowe Biebrzą organizujemy przez cały rok, najczęściej jednak od marca do maja i później od września do października. Należy liczyć się z tym, że nie zawsze można zaobserwować tak dużą ilość ptaków, jaką prezentujemy na zdjęciach i filmie.

Zapraszamy do poczytania i do pooglądania naszych relacji z wypraw na Biebrzę:

www.splyw.kajakowy.eu/wiosenne-splywy-kajakowe-biebrza/

oraz

http://www.splyw.kajakowy.eu/jesienny-przelot-zurawi-nad-biebrza/

Autorami zdjęć są Piotr Zubala i Andrzej Świątkowski. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autorów jest zabronione.

 

Pin It

Brak możliwości komentowania.