Obozy Interkamp w Wiciu

Twórcze obozy Interkamp dedykowane są młodym ludziom, którzy poszukują wyjątkowych inspiracji i nowych pasji, mają apetyt na niezapomniane doświadczenia, chcą zgłębiać swoje zainteresowania, doskonalić umiejętności i po prostu żyć kolorowo. Interkamp to sprawdzony pomysł na kreatywne połączenie nauki, szału twórczego i aktywnego wypoczynku. Ciekawe programy artystyczne, multimedialne i interdyscyplinarne, stworzone na podstawie wieloletnich doświadczeń i najlepszych amerykańskich wzorców – pozwalają uczestnikom nie tylko aktywnie odpocząć, ale także odkrywać i rozwijać zainteresowania na najwyższym poziomie.

Obozy Interkamp mają charakter warsztatowy. W pierwszej połowie obozu uczestnicy poszerzają wiedzę i umiejętności w konkretnych dziedzinach. Zajęcia warsztatowe przeplatane są prelekcjami, plenerami, projekcjami, a także turniejami sportowymi, wycieczkami, działaniami twórczymi w przestrzeni publicznej i niezwykłymi animacjami. W drugiej połowie obozu uczestnicy skupiają się na intensywnych przygotowaniach do finałowych prezentacji. W ostatnie dwa wieczory obozu odbywają się Pokazy Finałowe, w których skład wchodzą m.in. filmy, wystawy i wernisaże, recitale, koncerty, show taneczne, reportaże, prezentacje multimedialne, etiudy, pokazy mody i spektakle teatralne (tworzone przez uczestników pod czujnym okiem instruktorów).

Największym potencjałem obozów Interkamp są ludzie. Kadra dobierana jest niezwykle starannie. Prowadzącymi są eksperci w swoich dziedzinach, którzy w niekonwencjonalny i atrakcyjny sposób potrafią przekazać swoją wiedzę. Wychowawcami  i instruktorami są młodzi ludzie z odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym. Wśród kadry znajdują się laureaci prestiżowych nagród artystycznych, doświadczeni pedagodzy, autorzy licznych wystaw i wernisaży, odnoszący międzynarodowe sukcesy tancerze, instruktorzy tańca, studenci, absolwenci i wykładowcy prestiżowych szkół muzycznych, artystycznych, teatralnych  i filmowych. Wszyscy mają doskonały kontakt z dziećmi i młodzieżą, potrafią zarazić swoimi Pasjami oraz odkrywać talenty, inspirować i właściwie wykorzystać potencjał twórczy uczestników.

Niezbędnym elementem efektywnej pracy warsztatowej obozów Interkamp jest odpowiednie zaplecze sprzętowe. Dlatego też szczególna waga przywiązywana jest do wyposażenia różnych pracowni. Uczestnicy obozów mają stały dostęp do nowoczesnej pracowni komputerowej z szybkim, stałym łączem internetowym oraz profesjonalnym oprogramowaniem. Zajęcia aktorskie i taneczne prowadzone są w przestronnych salach z lustrami oraz odpowiednią do tańca podłogą. Na miejscu jest ciemnia fotograficzna, studio oraz w pełni wyposażona pracownia plastyczna. Organizator obozów Interkamp dysponuje również sprzętem muzycznym (gitarami, perkusjami, wzmacniaczami, mikrofonami). Szczególną chlubą jest pracownia filmowo – telewizyjna, w której uczestnicy mają okazję działać na nowoczesnym sprzęcie filmowo – montażowym. Jest również pełne zaplecze sprzętowe (m.in. monitory, statywy, oświetlenie) do przeprowadzenia profesjonalnej, transmitowanej na żywo realizacji telewizyjnej. Wysokiej klasy aparaty fotograficzne, projektory multimedialne, odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie to niezbędne wyposażenie każdego turnusu Obozów Interkamp.

Prestiżowy projekt Interkamp z niesłabnącym powodzeniem odbywa się od 2004 roku. Pomysłodawcą, właścicielem prestiżowej marki Interkamp i głównym organizatorem wyjazdów na obozy Intekamp jest BTA Kompas z Gdańska, z którym Biuro ZLOT współpracuje nieprzerwanie od samego początku. Wieloletnie doświadczenie w organizacji specjalistycznych obozów imponuje nie tylko młodym Pasjonatom, ale i Rodzicom, którzy doceniają zarówno ZLOT, jak i BTA Kompas za profesjonalną obsługę klienta, nowatorskie pomysły, profesjonalną organizację wyjazdów i świetną Kadrę.

Z programami wyjazdów na Obozy Interkamp można zapoznać się na stronie:

Jeżeli nudzą Was zwykłe wyjazdy, jeżeli drzemie w Was mały artysta, jeżeli chcecie odkryć nowe horyzonty, to obozy Interkamp są dedykowane właśnie dla Was ! Polecamy i Zapraszamy !

Pin It

Brak możliwości komentowania.