Zimowy spływ Czarną Hańczą i Rospudą

Zapraszamy na zimowy spływ Czarną Hańczą i Rospudą w malowniczej scenerii. Wyruszamy w piątek 06.02.2015 roku o godz. 17.00 i jedziemy na Pojezierze Suwalskie do Dworczyska – Gospodarstwo Agroturystyczne Wiesław Baranowski, 16-507 Giby ul. Dworczysko 11, tel. 607119567. Tu mamy zarezerwowany ciepły i przytulny nocleg nad samą Czarną Hańczą. Wieczorem omówienie programu całej wyprawy oraz zapoznanie z wszystkimi uczestnikami, którzy wyrazili swoją chęć swojego uczestnictwa w tej niecodziennej przygodzie.

W sobotę rano po śniadaniu jedziemy do Studzianego Lasu – miejsca w którym rozpoczniemy nasz zimowy spływ kajakowy Czarną Hańczą. Do przepłynięcia mamy ok. 23 km przez jeden z najładniejszych odcinków tej rzeki, odcinków prowadzących przez samo serce Puszczy Augustowskiej. W połowie drogi krótki postój na gorącą herbatę. Spływ kończymy w Dworczysku, w miejscu naszego pobytu. Po zakończonej wyprawie, czas do dyspozycji własnej na spokojne zwiedzanie najbliższych okolic. Nocleg w tym samym miejscu.

W niedzielę po śniadaniu opuszczamy Dworczysko i jedziemy do Raczek Małych, skąd rozpoczynamy spływ kajakowy Rospudą najbardziej popularnym i malowniczym odcinkiem położonym między Raczkami, a Świętym Miejscem. Do pokonania tego dnia mamy ok. 15 km. Spływ kończymy na lewym brzegu, znajduje się tu uroczysko Święte Miejsce, pole biwakowe i drewniany most. Na polance ogrodzone miejsce kultu z kamiennymi i drewnianymi krzyżami oraz kapliczkami, sięgające swoimi początkami czasów pogańskich. Po zakończonym spływie wracamy do Warszawy.

Uwagi:
Wyjazd ma charakter wyprawy nie komercyjnej. Każdy z uczestników zabiera ze sobą śpiwór, odpowiednie ubranie na spływ zimowy oraz wyżywienie. Koszt noclegu – 35 zł/os – za jedną noc bez pościeli. Do dyspozycji są kajaki 2-osobowy typu PRO-TOUR. W przypadku dodatkowych pytań, śmiało można dzwonić: 601 397 791.

 

 

Pin It

Brak możliwości komentowania.