Spływ kajakowy rzeką Regą 12-15.08.2016 r

Zapraszamy wszystkich miłośników kajakarstwa na spływ kajakowy rzeką Regą w terminie 12-15.08.2016 r. Rega należy do najładniejszych polskich szlaków kajakowych, jest bardzo wartościowa pod względem krajobrazowym. Rzeka bierze początek w lasach leżących na północ od wsi Resko Stare i Nowe. Płynąc początkowo w kierunku południowym, następnie zachodnim i północnym, wpada w Mrzeżynie do Morza Bałtyckiego. Brzegi Regi prawie na całej długości są porośnięte pasami lasów, co nadaje jej charakter rzeki leśnej o malowniczym, pełnym naturalnego uroku krajobrazie. Szlak kajakowy Regi rozpoczyna się w Świdwinie, my jednak spływ kajakowy rzeką Regą rozpoczniemy tuż za miejscowością Unimie.

Program wyprawy:
11.08.2016 r. ok. godz. 18:00 wyjazd z Łomny busem i przejazd do Unimia (ok. 460 km). Po dojeździe na miejsce, a będzie to środek nocy – nocleg pod chmurką lub we własnych namiotach.
12 – 15.08.2016 roku spływ kajakowy rzeką Regą na odcinku Unimie – … te trzy kropki oznaczają, że nie wiemy gdzie dopłyniemy. Wszystko uzależnione będzie od warunków pogodowych, predyspozycji uczestników jak i również sprawności poszczególnych załóg kajakowych w pokonywaniu trudności spotkanych na rzece. Zakładamy, że przez cztery dni powinniśmy przepłynąć od 60 do 100 km. Dziennie będziemy starali się pokonywać nie mniej niż 15 i nie więcej niż 30 km.
15.08.2016 r. ok. godz. 15:00 zakończenie spływu, klarowanie sprzętu, a następnie powrót w nocy z 15/16.08.2016 roku do Łomny.

Przykładowy program dnia:
godz. 8:00 pobudka,
godz. 8:00 – 10:00 – toaleta poranna, śniadanie w grupie lub indywidualnie, klarowanie sprzętu obozowego i kajakowego,
godz. 10:00 – 17:00 – spływ kajakowy z półgodzinną przerwą w połowie dnia,
godz. 17:00 – 19:00 – ciąg dalszy spływu i rozglądanie się za miejscem na nocleg lub dopłynięcie do zaplanowanego dzień wcześniej miejsca/pola biwakowego o ile uda się zrealizować założony plan.
godz. 19:00 – 22:00 – rozbijanie obozowiska, obiadokolacja, odpoczynek, ew. wspólne rozmowy przy ognisku.

Informacje ogólne:
Na spływ kajakowy rzeką Regą zapraszamy osoby, które lubią wyzwania, osoby które chcą poczuć smak przygody, którym nie straszne jest spanie w namiocie, pokonywanie kajakiem wszelkiego typu przeszkód napotkanych w rzece oraz komary i kleszcze. Od osób, które zdecydują się jechać z nami na tą wyprawę wymagamy samodzielności oraz podstawowej umiejętności radzenia sobie ze sterownością kajaka. W zależności od ilości osób pojedziemy dwoma busami 8-osobowymi lub jednym 25-osobowym. Będziemy płynąć kajakami dwuosobowymi typu ProTour 470 lub jednoosobowymi typu Traper. Wszystkie rzeczy potrzebne do przetrwania przez te kilka dni na wodzie (namioty, śpiwory, odzież, wyżywienie, itp.) będą płynęły w kajaku. Noclegi – w zależności od różnych czynników mogą być na dziko lub na polach biwakowych. Wyżywienie przyrządzamy we własnym zakresie indywidualnie lub w grupkach z zapasów własnych. Przewidywana ilość osób: od 10 do 20. Spływ będzie prowadzony przez doświadczoną kadrę w osobach: instruktor-ratownik i ratownik. Na spływie obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowy w przed i w trakcie płynięcia.

Należy ze sobą zabrać:
Namiot o niedużych gabarytach typu iglo, karimata ewentualnie materac dmuchany lub samopompujący, śpiwór, turystyczna butla gazowa z palnikiem (typu Camping Gaz) mała, menażka turystyczna i kubek, sztućce, płyn do mycia naczyń – mały, scyzoryk uniwersalny z otwieraczem do puszek i butelek, latarka (najlepiej wodoodporna) + baterie zapasowe, zapalniczka, kilka metrów linki , klamerki (do suszenia ubrań), worki foliowe na śmieci i brudną odzież, worki wodoodporne (kajakowe) na rzeczy, podręczna apteczka, filtry przeciwsłoneczne, coś na komary i inne insekty na długie wieczory, karty do grania, książka, szydełko i nici do szydełkowania jak ktoś lubi, pokrowiec wodoodporny na komórkę i inne dokumenty, ręcznik kąpielowy, kąpielówki – strój kąpielowy, obuwie do brodzenia w wodzie – najlepiej buty kajakowe z pianki lub zwykłe tenisówki wiązane,  okulary przeciwsłoneczne, czapka z daszkiem (kapelusz), jasna koszulka z długim rękawem najlepiej bawełniana (słońce jest czasem okrutne), jeden grubszy sweter, może być bluza polarowa na ewentualne zimne wieczory, kurtkę przeciwdeszczową w razie czego, spodnie typu bojówki, obuwie do chodzenia po lądzie – czasem przydają się również kalosze, koszulki, krótkie spodenki wg potrzeby, aparat foto  i baterie naładowane, papier toaletowy lub mokre chusteczki, linka do suszenia bielizny, srebrna taśma klejąca zbrojona, jedzonko wg uznania, dokumenty, pieniądze, telefon komórkowy. Pamiętajcie, że kajak nie jest z gumy i może pomieścić tylko określoną część bagażu, więc nie przesadzajcie z ilością i z gabarytami!

Koszt wyprawy: 240 zł/os.

Cena zawiera:

  • transport sprzętu i transport osób na całej trasie,
  • miejsce w kajaku dwuosobowym typy ProTour 470 lub miejsce w kajaku jednoosobowym typu Taper za dopłatą 90 zł,
  • ubezpieczenie NNW na kwotę 20.000 PLN,
  • opiekę doświadczonej kadry

Cena nie zawiera:

  • ew. opłat za biwakowanie – ok. 10 zł/os/noc
  • wyżywienia i wszystkich rzeczy wymienionych w „należy ze sobą zabrać”.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA SPŁYW RZEKĄ REGĄ

Poniżej kilka przykładowych zdjęć obrazujących wyprawę z wcześniejszych naszych spływów kajakowych po innych rzekach:

Pin It

Brak możliwości komentowania.