Jesienne spływy kajakowe

jesienne-splywy-kajakowe

Jesienne spływy kajakowe to propozycja dla ludzi szukających alternatywnych form aktywnego wypoczynku, to propozycja również dla tych, którzy pragną z innej perspektywy spojrzeć na rzekę i otaczający ją teren. Większość ludzi uprawiających turystykę kajakową korzysta z tej formy w okresie letnim, gdy na zewnątrz temperatury są wysokie, a słoneczna pogoda i ciepła woda zachęcają do kąpieli. Jesienią jest troszeczkę inaczej, woda już nie jest taka ciepła jak latem, ale za to nad brzegami pojawia się coś, czego nie zobaczymy w lipcu i sierpniu. Letnia zieleń powoli zaczyna ustępować barwom żółci i czerwieni, co z nurtu rzeki przekłada się na wspaniały widok. Kilkugodzinny spływ kajakowy w słoneczny jesienny dzień może zachwycić nawet najbardziej wymagającego turystę.

Nasza propozycja na jesienne spływy kajakowe dotyczy wszystkich rzek płynących w promieniu 100 km od Warszawy. W szczególności polecamy rzekę Wkrę i Wisłę. Do najładniejszych odcinków spływów kajakowych jesienną porą na Wkrze należą: 15 kilometrowy odcinek z Glinojecka do Dziektarzewa z perełką w postaci Rezerwatu Przyrody „Dziektarzewo” oraz odcinek 10 km dolnej Wkry z Śniadówka do Pomiechówka. Na tym ostatnim Wkra płynie zakrzewionymi i zadrzewionymi brzegami, przepływając również przez bardzo malowniczy odcinek jednego kilometra Rezerwatu Przyrody „Dolina Wkry”. Druga propozycja dotyczy wyjątkowego odcinka rzeki Wisły z wysokim w niektórych miejscach na 40 metrów stromo opadającym do rzeki brzegiem ciągnącym się od Zakroczymia, przez Czerwińsk do Wyszogrodu. Rzeka Wisła oraz część Puszczy Kampinoskiej oglądane z wysokiego brzegu jesienną porą zapierają dech w piersi niejednej osobie. Jesienne spływy kajakowe rzeką Wisłą w szczególności polecamy na odcinkach: Modlin Twierdza – Mochty Smok, Modlin Twierdza – Smoszewo lub Wychódźc oraz Modlin Twierdza – Czerwińsk, a dla bardziej wprawionych Wyszogród.

Bardzo istotną rzeczą w przypadku planowania wyprawy na jesienne spływy kajakowe jest odpowiednie przygotowanie, a w szczególności ubiór. Decydując się na taki wyjazd musimy przede wszystkim zadbać o to, aby w kajaku było nam ciepło, a więc należy zabrać ze sobą odpowiednie buty, nie za grube spodnie, oddychającą bluzę z długim rękawem, kurtkę chroniącą przed wiatrem i ew. przed deszczem oraz czapkę na głowę. Warto również spakować do plecaka ubranie na zmianę, albowiem może zdarzyć się tak, że przez przypadek wpadniemy do wody.  Nie należy również zapominać o przygotowaniu odpowiedniego prowiantu w postaci kanapek, kiełbasek i picia. Bardzo ważne jest również odpowiednie i pozytywne nastawienie do takiej formy uprawiania turystyki. Jeżeli zabierzemy z domu dobry humor i dużą dawkę pozytywnej energii, to z całą pewnością możemy liczyć na bardzo przyjemny i udany dzień.

Nasza propozycja jesiennych spływów kajakowych skierowana jest głównie dla grup, które w swoim gronie, na otwartej przestrzeni chciałyby owocnie spędzić czas na wodzie obserwując jesienne barwy. Nie oznacza to jednak, że nie obsługujemy klientów indywidualnych. Prowadząc od wielu lat wypożyczalnię kajaków proponujemy dowóz, wypożyczenie kajaków oraz odbiór sprzętu w dowolnym miejscu oraz kompleksową organizację spływu od dowozu i odbioru sprzętu poprzez zapewnienie transportu uczestników, zapewnienie obsługi ratowników WOPR, instruktorów turystyki kajakowej, itp. Zawsze miłym akcentem jest zakończenie spływu kajakowego ogniskiem, co też w zależności od miejsca staramy się realizować.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty: szkoły, zakłady pracy, instytucje państwowe, klientów indywidualnych i grupowych oraz inne podmioty. Do każdego zapytania o jesienne spływy kajakowe zawsze staramy się podchodzić indywidualnie przedstawiając właściwą ofertę z odpowiednią kalkulacją.

 

Pin It

Brak możliwości komentowania.